KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsningar 12321006
nr 1232 1006
Roberto Matta
(1911-2002), Frankrike
Färgetsningar, 2 st, Ur "Hom-Mere", 11/100, Signerade, bladets mått: 66x50
Roberto Matta, född i Santiago 1911, död 2002, chilensk målare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
8.000 kr
måndag 28 januari 2019
kl 19:44:04
7.800 kr
4.200 kr
4.400 kr (Budbetjänt)
6.000 kr
6.200 kr (Budbetjänt)
7.000 kr
7.200 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
28 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Roberto Matta
Läs mer om Roberto Matta